24 Haziran 2016 Cuma

Havuz operatörü olmak isteyenler

Geçerli bir meslek sahibi olmanın ve bu meslek konusunda iş bulmanın, günden güne zorlaştığı şu dönemde, eğer sadece okuma yazma biliyor ya da bir ilkokul diplomanız varsa ve size para kazandırabilecek başka bir vasfınız, eğitiminiz ve yeteneğiniz yoksa, havuz operatörü olmaya ne dersiniz. Peki ne demek havuz operatörü? Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü' nün tanımına göre havuz operatörü ya da bir başka deyişle, havuz suyu operatörü;

  • Havuzun, mekanik, elektrik tesisatı ile yapısal özelliklerine hakim, havuz suyu kimyası ile ilgili ölçüm kontrol, uygulama ve bakım işlerini gerçekleştiren kişidir.
Peki bu mesleğe sahip olmak için gereken koşullar nedir?
  • Okuma yazma bilmek veya İlkokul mezunu olmak
  • Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlilikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak
Peki bu mesleğe sahip olanlar nerelerde iş bulabilir?
  • Genel kullanıma açık havuz tesislerinde
  • Havuz yapım firmalarında
  • Kendi iş yerlerinde veya mesleğe uygun alanlarda çalışabilirler
Peki bu mesleği nasıl öğrenebilir ve sertifika alabilirsiniz?
  • Milli Eğitim Bakanlığından onaylı, özel ve belediyeler gibi resmi kurumlarda açılan kurslara katılıp, bu kursları başarı ile bitirirseniz, havuz suyu operatörü sertifikanızı almaya, hak kazanırsınız. 
Bu açılacak kurslar hakkında bilgi almak isterseniz, internette yapacağınız basit bir arama ve araştırma, bölgenizde ya da yakınınızda var olan eğitim kurumları ve kurs tarihleri konusunda, gerekli bilgilere sizi hızla ulaştıracaktır. Google arama motoruna "havuz operatörlüğü" yazın ve aratın. Bu konuda yüzlerce haber ve web sitesine kolayca ulaşacaksınız.
Bu sertifika ile edineceğiniz mesleğin, size daha kolay ve nitelikli bir iş bulmanız için, çok faydalı bir anahtar ve yardımcı olacağına eminiz. Hele hele, bahçıvanlık, ahçılık, muhasebecilik gibi başka bir meslek ya da yeteneğiniz var ama iş bulamıyorsanız bu ilave sertifika, sizi diğerlerinden ayrıştıracak ve bir adım öne çıkaracaktır. Bu sertifika ile özel havuzlu bir villada, bir otel ya da tatil köyünde iş bulmanız, çok daha kolay olacaktır.
Önermek bizden, değerlendirmek sizden.
Havuzculuk konusunda daha detaylı bilgilere ulaşmak için, bu bloğumuzda yayınlanmış makaleleri de, okumayı ve incelemeyi ihmal etmeyin.
Daha detaylı bilgi istekleriniz için bize ayrıca yazabilirsiniz. Size yardımcı olabilmek bizi mutlu edecektir.
Herkese mutlu, huzurlu ve bol kazançlı bir yaz sezonu dileriz.
Kalın sağlıcakla

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...