28 Temmuz 2015 Salı

Yayın hayatımıza başlarken, herkese bizden sımsıcak bir merhaba

Öncelikle, yayın hayatımıza başlarken, yüzme havuzları ile kullanıcı ya da profesyonel olarak ilgisi olan tüm kişi ve kuruluşlara, bizden sımsıcak bir merhaba demek istiyoruz. Bilindiği üzere, Türkiye'de hızla gelişmekte olan yüzme havuzları sektörü, bu hızlı gelişimi beraberinde, her işte olduğu gibi, işini iyi ve doğru yapanlarla, yapmayanları bir araya getirmiş, yani aynı sektörel havuzun içerisine koymuştur. Fakat havuz yapımı, tüm boyutları ile bir uzmanlık konusu olduğundan, yeterince bilgili ve tecrübeli olmayan kişilerin, bu sektörde sadece ticari kaygılarla var olma nedeni ve ayrıca havuz kullanıcısı ve bakımcısı olan insanların da, bu konu ile ilgili çok bilinçli olmamasından istifade ile, sektörde bir düzensizlik doğmuştur.
Bir çok insan tarafından, yüzme havuzları, içerisinde bir miktar su olan, bir büyük küvet gibi değerlendirilmiş, havuz yapımı esasları arasında en önemli unsur olan filtrasyon ve dezenfeksiyon hep ikinci ve üçüncü plana atılmıştır.
Bu sebeplerden dolayı yüzme havuzlarından bulaşan hastalıklar hızla artmış, bilinçsiz dezenfeksiyon ve havuz kimyasalları kullanımı, bu konuyu ciddi bir kamu sağlığı problemi haline getirmiştir.
Biz burada, havuz yapımı, bakımı, temiz ve hijyenik tutulması konularında, karmaşık ve dağınık gibi görünen ve herkesin anlayamayacağı gibi görünen konuları, bir mühendis, doktor, kimyager, biyolog ve havuz profesyoneli olmayan kişilerin bile rahatlıkla anlayabileceği bir dilde gündeme getireceğiz.
Yani, sıkılmadan, keyifle, hem eğleneceğiz, hemde öğreneceğiz.
Bize aklınıza takılan havuz, havuz suyu dezenfeksiyonu ve şartlandırılması konularında, her türlü soruyu sorabilirsiniz. Sizlere yardımcı olabilmekten sadece mutluluk duyacağız. 
Sağlıkla ve mutlulukla yüzebileceğiniz tertemiz ve pırıl pırıl havuzlar dileriz.
Saygılarımızla


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...